Interiérové dveře DOORNITE jsou ve standardu antibakteriální.

CPL a HPL povrchy od firmy EGGER


Doba covidová je za námi což je určitě dobře, ale do jisté míry zanechala za sebou určitou stopu v oblasti hygieny veřejných prostor nebo i našich domovů. Dveře DOORNITE s povrchovou úpravou CPL a HPL jsou standardně opatřeny antibaktriálními povrchy od společnosti EGGER. 

Věděli jste, že všechny naše CPL a HPL povrchy dveří mají antibakteriální odolnost dle normy JIS Z 2801 !!! 

Jak antibakteriální dveře fungují?

Snadno se čistí, dezinfikují a mají antibakteriální vlastnosti. Testování potvrdilo, že do 24 hodin zmizí 99,9% bakterií, které se nemohou množit a po několika hodinách umírají. Lehce se čistí a jsou odolné vůči oděru. Tyto materiály se dlouhodobě osvědčují při použití v prodejnách, restauracích, lékařských praxích, nemocnicích a samozřejmě v domácnostech.

Námi používané materiály od společnosti EGGER k výrobě dveří (CPL a HPL laminát) s povrchem na bázi melaminové pryskyřice se vyznačují svojí hygienickou neprodyšností.

Čištění povrchu:

Pravidelné čištění a dezinfikování dveří je velice důležité, postačí použít vodu s příměsí saponátu a antibakteriální prostředek. Antibakteriální úprava dveří nenahrazuje čištění nebo dezinfekci povrchových ploch!

Metoda JIS Z 2801:

je nejdůležitější mezinárodní zkušební metoda pro povrchové plochy uznávaná k hodnocení antibakteriální aktivity umělohmotných materiálů při potlačování nebo umrtvení růstu testovaných mikroorganizmů.

Melaminová pryskyřice:

melamin se průmyslově vyrábí již od roku 1930. Melaminová vlákna se řadí k vysoce užitným výrobkům, především pro své antibakteriální vlastnosti nebo pro svoji nízkou hořlavost.

Modely a dekory dveří s antibakteriální odolností:

všechny modely dveří, které společnost DOORNITE s.r.o. nabízí s povrchem CPL laminát premium, CPL laminát standard, CPL laminát deluxe a HPL laminát mají antibakteriální odolnost dle normy JIS Z 2801. Například se jedná o plné, prosklené, profilované, posuvné nebo dveře se speciálními vlastnostmi – bezpečnostní, protihlukové, kouřotěsné dveře…

TL Egger Melamine

CF Egger Laminate

CF Egger Eurodekor

Co píše o svých materiálech výrobce EGGER najdete ZDE