DOORNITE PODPORUJE KULTURU

Neformální festival kvalitní hudby Klasici v Táboře.


Společnost DOORNITE je hrdým, tradičním a dlouholetým partnerem neformálního festivalu kvlaitní hudby s názvem KLASICI V TÁBOŘE.

Co o letošním ročníku píší samotní pořadatelé? 

Roky končící čtyřkou mají v české hudbě podobný význam, jako osmičkové roky pro národ a stát.

Až podivuhodně často vycházejí na výročí narození, úmrtí, či vytvoření stěžejních děl nejvýznamnějších českých skladatelů.

Na co se můžete těšit?

27. 3. 2024 NEBE na ZEMI

V divadle vystoupí Adam Plachetka a Ondřej Havelka a jeho Melody Makers.

Slavný operní pěvec a legendární orchestr spojili své síly aby oslavili legendární písně Osvobozeného divadla. V koncertní show zazní dvacet nestárnoucích kusů, které neztratily nic ze svého vtipu a moudrosti. Oba protagonisté, pánové Plachetka a Havelka, budou celý večer provázet také slovem.

14. 4. 2024 CELLO REPUBLIC

Na Střelnici s jedinečnou huidební show vystoupí Cello Republic.

Jedinečná čtveřice violoncellistů, vítězů mezinárodních soutěží, sólistů i pedagogů, popularizátorů klasické hudby. Tito kluci se proslavili u nás, ve světě, na YouTube a kamkoliv vkročili.I přes rozpad původní sestavy z Prague Cello Quartet pokračují dál ve své umělecké vizi – dělat hudbu na nejvyšší úrovni, v originálně propracovaných aranžích a s řádnou dávkou humoru.
Petr Špaček / Jan Zemen / Matěj Štěpánek / Ivan Vokáč

29. 4. 2024 TRIO ČESKÉ FILHARMONIE 

Divadlo opanuje tentokrát famózní Trio České Filharmonie

Klavírní trio České filharmonie vzniklo z dlouhodobé spolupráce našich skvělých předních sólistů. Jiří Vodička a Martin Kasík jsou v komorní hudbě letitými partnery a spojení s koncertním mistrem violoncell Václavem Petrem dalo vzniknout tomuto komornímu uskupení.

Srdečně Vás tímto zveme k návštěvě všech tří koncertů nebo si vyberte ten, který se Vám nejvíce líbí.

Bližší informace nleznete na webových stránkách www.klasicivtabore.cz