O nás

Společnost DOORNITE s.r.o. patří k nejvýznamnějším a největším výrobcům interiérových dveří v České republice. Zabýváme se sériovou výrobou interiérových dveří a obložkových zárubní. Celkově ročně vyrobíme více než 580 tisíc kusů dveří a zárubní ve 12 různých evropských normách.

Jsme schopni a ochotni vyjít vstříc stále náročnějším požadavkům trhu a přáním zákazníků a vyrobit také dveře atypických rozměrů. Inovativní technologické výrobní postupy a progresivní myšlení našich projektantů a designérů zaručují vždy vysoké technické i estetické parametry našich produktů.

V současné době je pro nás dominantní domácí – český trh. Na Slovensku jsme jedničkou na trhu, dále exportujeme do dalších 13 evropských zemí – tedy do Holandska, Německa, Rakouska, Maďarska, Itálie, Rumunska, Bulharska, Slovinska, Chorvatska, Kosova, Černé Hory, Srbska, Severní Makedonie. Vzhledem k našemu výrobnímu zaměření a produktovému mixu není tento seznam konečný.

Stojíme na třech distribučních kanálech – stavební distribuci, specialistech na dveře, DIY sektoru. V zahraničí spolupracujeme i s jinými výrobci dveří. Navíc od léta 2022 jsme se stali také distributorem laminátových podlah EGGER. K tomu provozujeme společně s našimi partnery v České a Slovenské republice více jak 30 značkových vzorkových prodejen.

Máme dva výrobní závody.
Ten větší na výrobu dveří máme v Jihlavě, menší na výrobu obložkových zárubní ve Véskách u Uherského Hradiště. Ve společnosti nás pracuje v průměru okolo 220.

Stojíme na tradicích řemeslné výroby na Vysočině. Počátek výroby dveří v Jihlavě spadá do šedesátých let minulého století. Od roku 1957 byl v Jihlavě vytvořen podnik Jihomoravské dřevařské závody, kam se soustředila podstatná část výroby dveří pro bytovou výstavbu v bývalém Československu.

Do dalšího vývoje dřevařských závodů významně zasáhla v roce 1994 privatizace podniku, která změnila firmu na akciovou společnost pod názvem Jihlavské dřevařské závody, z které byly následovně v roce 1997 vytvořeny společnosti Kronospan, Kronodoor a Kronomech.

V roce 2004 byl Kronodoor začleněn do skupiny Masonite a od roku 2006 měl Masonite CZ své sídlo v Jihlavě v Hruškových Dvorech. 14.6.2021 odkoupila česká investiční společnost DOOR INVESTMENT s.r.o. od Masonite Corporation International 100% podíl ve společnosti.

Od tohoto data je tradiční český výrobce dveří opět 100% v českých rukách. Strategie firmy zůstává samozřejmě stále stejná. Do budoucna je naší prioritou udržet pozici největšího výrobce dveří v České republice, dále posilovat svoji pozici nejen na domácím trhu, ale i na všech exportních trzích. Od srpna 2021 působí firma pod novým názvem DOORNITE s.r.o.

Sestavte si dveře na míru

V našem konfigurátoru dveří si sami online vytvoříte dveře podle svých představ. Vyberte si materiál, typ, barvu, výplň a tak dále. Svůj návrh pak pošlete nejbližšímu prodejci a máte hotovo.

Sestavte si dveře na míru

x

V našem konfigurátoru dveří si sami online vytvoříte dveře podle svých představ. Vyberte si materiál, typ, barvu, výplň a tak dále. Svůj návrh pak pošlete nejbližšímu prodejci a máte hotovo.

vyzkoušet