Historie

Přečtěte si, jak se z jihlavské firmy stal přední výrobce dveří.

Historie společnosti

Masonite v České republice

Počátek výroby dveří v Jihlavě spadá do šedesátých let minulého století. Od roku 1957 byl v Jihlavě vytvořen podnik Jihomoravské dřevařské závody, kam se soustředila podstatná část výroby dveří pro bytovou výstavbu v bývalém Československu. Do dalšího vývoje dřevařských závodů významně zasáhla v roce 1994 privatizace podniku, která změnila firmu na akciovou společnost pod názvem Jihlavské dřevařské závody,  z které byly následovně v roce 1997 vytvořeny společnosti Kronospan, Kronodoor a Kronomech.

V roce 2004 byl Kronodoor začleněn do skupiny Masonite a od roku 2006 má Masonite CZ své sídlo v Jihlavě v Hruškových Dvorech.

14.6.2021 odkoupila česká investiční společnost DOOR INVESTMENT s.r.o. od Masonite Corporation International 100% podíl ve společnosti. Od tohoto data je tradiční český výrobce dveří opět 100% v českých rukách. Strategie firmy zůstává samozřejmě stále stejná. Do budoucna je naší prioritou udržet pozici největšího výrobce dveří v České republice, dále posilovat svoji pozici nejen na domácím trhu, ale i na všech exportních trzích.

Chronologicky

V současné době

Masonite pokračuje ve svém nepřetržitém zaměření na výrobu produktů, poskytování služeb a inovace designu, které zdokonalují vzhled a funkčnost, a tak přinášejí našim zákazníkům po celém světě vyšší hodnotu.


2021

14.6. 2021 odkoupila česká investiční společnost DOOR INVESTMENT s.r.o. od Masonite Corporation International 100% podíl ve společnosti. Od tohoto data je tradiční český výrobce dveří opět 100% v českých rukách. Strategie firmy zůstává samozřejmě stále stejná. Do budoucna je naší prioritou udržet pozici největšího výrobce dveří v České republice, dále posilovat svoji pozici nejen na domácím trhu, ale i na všech exportních trzích.


2011

Masonite úspěšně dovršuje nabídku obligací za 275 milionů dolarů a vstupuje do úvěru na bázi aktiv s vázaným kapitálem 125 milionů dolarů, který společnosti Masonite umožňuje nadále expandovat a dosáhnout náležité velikosti kapitálové struktury. Masonite kupuje Marshfield DoorSystems, Inc., předního dodavatele dveří a jejich komponentů pro komerční a architektonické využití.


2010

Společnost Masonite kupuje aktiva dvou prvotřídních výrobců hladkých interiérových dveří v USA a vstupuje na trh dveří v Indii získáním vybraných aktiv tří předních výrobců dveří. Masonite také zřizuje svou evropskou centrálu ve Vídni v Rakousku.


2009

Masonite a její věřitelé dobrovolně restrukturalizují společnost a Masonite vychází z předjednaného konkurzu jako soukromý subjekt s velkou základnou vlastnictví a téměř bez dluhu.


2006/2009

Odvětví výroby dveří zažívá největší pokles od Velké hospodářské krize.


2005

Kohlberg Kravis Roberts & Co (KKR) kupuje majetkové podíly (akcie) Masonite International Corporation. KKR ruší registraci cenných papírů Masonite na Newyorské burze cenných papírů a na burze v Torontu. Masonite se stává společností v soukromém vlastnictví.


2004

Masonite získává divizi bytových vstupních dveří od společnosti Stanley Works a kupuje podíly ve společnostech umístěných v Malajsii, České republice, Polsku a Lucembursku.


2002

Masonite prodává Craftmaster Manufacturing Inc. (na základě dobrovolného soudního smíru ohledně koupě Masonite společností Premdor, v souladu s ustanovením vyhlášky americké vlády z r. 2001).


2001

Když společnost Premdor kupuje Masonite od International Paper, aby vytvořila vertikálně integrovanou společnost, vzniká nová „Masonite“.


1990

Premdor rozšiřuje své globální pozice odkoupením a budováním závodů na výrobu dveří v USA, Irsku, Kanadě, Mexiku, Velké Británii, Francii a Izraeli


1989

Premdor a Century Doors (dva z hlavních výrobců dveří v Kanadě) se slučují a vytvářejí jednoho z největších výrobců dveří v Severní Americe.


1972

Masonite vstupuje do podnikání v oblasti výroby dveří jako dodavatel interiérových obkladů a dalších komponentů pro odvětví výroby dveří.


1960

Masonite postavila Masonite Innovation Center (dříve známé jako Technické centrum Johna M. Coatse) v rámci uznání významu výzkumu a vývoje. Jeho jediným cílem byl, a stále je, vývoj nových produktů a metod inovací.


1955

Premdor Corporation (současná mateřská společnost Masonite) vstupuje do podnikání v oblasti výroby dveří.


30. až 40. léta 20. století

Masonite se rozrůstá a rozšiřuje se globálně téměř do všech koutů světa.


1928

Název společnosti byl změněn na Masonite Corporation.


1925

Společnost vznikla 1. září 1925 pod názvem Mason Fibre Company.


1924

Známý vědec a inženýr William H. Mason navždy změnil průmysl stavebních hmot tím, že vymyslel způsob, jak převést dřevní štěpky na hospodárný a vysoce účinný stavební materiál, dřevovláknitou desku o vysoké hustotě.


Sestavte si dveře na míru

V našem konfigurátoru dveří si sami online vytvoříte dveře podle svých představ. Vyberte si materiál, typ, barvu, výplň a tak dále. Svůj návrh pak pošlete nejbližšímu prodejci a máte hotovo.

Sestavte si dveře na míru

x

V našem konfigurátoru dveří si sami online vytvoříte dveře podle svých představ. Vyberte si materiál, typ, barvu, výplň a tak dále. Svůj návrh pak pošlete nejbližšímu prodejci a máte hotovo.

vyzkoušet
Konfigurátor dveří